Válenky  vstupují do světa módy s velkým pokrokem. Nosí je stále více slavných zahraničních a českých  hvězd showbyznysu. Tyto boty jsou ideální pro velké mrazy – chrání nohu před tepelnými ztrátami a nezpůsobují nadměrné pocení. Jejich výhody byly známy před více než 300 lety. V současné době je návrháři modernizují pomocí různých typů aplikací, nášivek nebo vzorů, díky nimž jsou nejen teplé a pohodlné, ale také atraktivní.

 

Historie válenek

 

Válenky byly v Rusku vytvořeny na počátku 18. století, a to hlavně z důvodu nutnosti chránit je před nízkými teplotami vzduchu. Zpočátku si je mohli dovolit jen majetnější lidé. Jejich popularita rostla v devatenáctém století, kdy byl nalezen způsob, jak je vyrobit levněji. Byly používány armádou, protože si dobře poradily během silných mrazů. Noseni nejen na Sibiři, začali být populární v mnoha východních a skandinávských zemích.

 

V současné době je jejich největším producentem Bělorusko, odkud se mnoho obuvi vyváží na trhy po celém světě. Stále častěji si mladé dívky oblékaly valonky v ulicích ukrajinských a běloruských měst. Můžeme říci, že valony také zaujaly své místo v kruzích módy.

 

Jaká je jedinečnost válenek?

 

Tyto boty, obvykle dosahující do poloviny lýtka, jsou vyrobeny ze silné plsti a ovčí vlny, podešev je vycpaná gumou. Dokonale propouštějí vodu a navíc chrání před mrazem. Izolují nohu i při -40 stupních Celsia. Vděčí za svůj tvar díky vytvoření mnoha vrstev materiálu s gumovým blokem a párou. Boty jsou bezproblémové, díky čemuž dokonale padnou k noze a zároveň se nestlačí ani netřou. Materiál, ze kterého jsou válenky vyrobeny, mají také léčivé vlastnosti. Vosk obsažený v ovčí vlně dokonale pomáhá při revmatických bolestech a onemocněních kloubů.

 

Válenky jsou ideální pro různé typy stylingu. Lze je nosit jak s kalhotami, tak s dívčími ležérními sukněmi a šaty a hustými neprůhlednými punčochami. Zvyšující se dostupnost tohoto typu obuvi vám umožňuje vytvářet nekonvenční stylizace, které nikdo lhostejně neprojde. V současné době existují nejen klasické, těžké válenky, které kdysi nosili tradiční Rusové, ale také dívčí, s nášivkami a všitými, v různých barvách. Dnes již nejsou spojeny s botami, které nosily naše babičky, ale představují nový trend, který je zdraví prospěšný a zároveň potěší oko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *